کمپین پوکی استخوان

درباره پوکی استخوان

پوکی استخوان چیست؟

در سراسر جهان، از هر سه زن، یک نفر و از هر پنج مرد ۵۰ ساله و بالاتر، یک نفر دچار شکستگی ناشی از پوکی استخوان می شود. پوکی استخوان باعث می شود استخوان ها ضعیف و شکننده شوند، به طوری که به راحتی می شکنند – حتی در نتیجه یک زمین خوردن جزئی، یک ضربه، یک عطسه یا یک حرکت ناگهانی. شکستگی های ناشی از پوکی استخوان می تواند تهدید کننده زندگی و عامل اصلی درد و ناتوانی طولانی مدت باشد.

پوکی استخوان

شکاف مراقبت

آیا می توان از پوکی استخوان و شکستگی ها پیشگیری کرد؟ بله، اگر زودتر اقدام شود!

شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان تأثیر مخربی بر میلیون‌ها نفر در سراسر جهان دارد و منجر به هزینه‌های اجتماعی-اقتصادی هنگفتی برای جامعه و سیستم‌های بهداشتی می‌شود. با این حال، علی‌رغم پیشرفت‌های پزشکی مؤثر برای کاهش شکستگی‌ها، اقلیتی از مردان و زنان تحت درمان قرار می‌گیرند.

تنها ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به شکستگی های پوکی استخوان واقعاً برای پوکی استخوان، بیماری زمینه ای، تشخیص داده شده یا تحت درمان قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۰، تنها در اروپا حدود ۱۲.۳ میلیون نفر که در معرض خطر بالای شکستگی های ناشی از پوکی استخوان هستند، درمان نشدند.

 

۵ گام برای داشتن استخوان های سالم و آینده ای بدون شکستگی

ورزش و پوکی استخوان

۱

به طور منظم ورزش کنید - استخوان ها و عضلات خود را در حرکت نگه دارید

تمرینات تحمل وزن، تقویت عضلات و تمرینات تعادلی بهترین هستند.

تغذیه و پوکی استخوان

۲

اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما سرشار از مواد مغذی سالم برای استخوان است

کلسیم، ویتامین D و پروتئین مهم ترین مواد برای سلامت استخوان هستند. قرار گرفتن ایمن در معرض نور خورشید به شما کمک می کند ویتامین D کافی دریافت کنید.

سبک زندگی سالم

۳

از عادات منفی سبک زندگی اجتناب کنید

وزن بدن خود را متعادل نگه دارید، از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید.

عوامل خطر پوکی استخوان

۴

بررسی کنید که آیا فاکتورهای خطر دارید یا خیر

این موارد را به پزشک خود اطلاع دهید، به خصوص اگر قبلا شکستگی داشته اید، سابقه خانوادگی پوکی استخوان دارید یا از داروهای خاصی استفاده می کنید که بر سلامت استخوان تأثیر می گذارد.

درمان پوکی استخوان

۵

آزمایش و درمان

در صورت نیاز آزمایش و درمان شوید

اگر در معرض خطر بالایی هستید، احتمالاً به داروها و تغییرات سبک زندگی برای کمک به محافظت از خود در برابر شکستگی نیاز خواهید داشت.

Scroll to Top